Stres

Zavolajte nám +421 907 893 936

Stres

Psychický a fyzický stres, nepohoda, zlá nálada, zlosť, agresivita, podráždenie. Toto všetko spôsobuje v tele prekyslenie, vyčerpáva zdroje esenciálnych minerálov, vyčerpáva orgány ako nadobličky, štítnu žľazu a ďalšie orgány. Vždy, keď je organizmus v strese, reaguje mobilizovaním všetkých svojich zdrojov, je to ako príprava na boj, podať vysoký výkon. Negatívne emócie sa môžu prejaviť migrénami, búšením srdca, bolesťou na hrudníku a ďalšími fyzickými prejavmi.

Preto je dôležité si každý deň nájsť chvíľku pre seba na relaxáciu, oddych, „upratať“ si v hlave. Tak sami sebe pomôžeme nájsť vnútornú rovnováhu na fyzickej aj psychickej úrovni. So stresom Vám vieme pomôcť aj v našej Naturopatickej poradni.

Najčastejšou formou stresu je kombinácia úzkosti (napätie, nervozita) a depresia (pocit vyčerpania, smútku). Často sa spája s poruchami spánku, panickými pocitmi a hnevom. Bežné sú aj problémy s pitím, nedostatočná sebadôvera, choroby a životné problémy. Tieto problémy majú sklon k vzájomnému prepojeniu, čím vzniká „bludný kruh“.

Preštudujte si tento bludný kruh. Väčšina z vás sa v ňom nájde. Nemusia sa u vás prejaviť všetky uvedené problémy, ale je pravdepodobné, že to nebude len jeden.

Typické príznaky stresu : utrápenosť, záchvaty paniky, únava a netrpezlivosť, hnev, slabá koncentrácia, zlý spánok, neschopnosť vypnúť, pocit zbytočnosti očakávanie toho najhoršieho, pocit beznádeje, plačlivosť, podráždenosť, nadmerné pitie