Analýza tela s prístrojom InBody 230

Analýza tela s prístrojom InBody 230 – prístroj je špeciálne vyvinutý a upravený na analýzu telesných údajov. Je vybavený najmodernejším softvérom na meranie vnútorného a vnútrobrušného tuku. Pri meraní prístroj zmeria  hmotnosť tela, množstvo kostrového svalstva, množstvo zadržanej vody v tele, množstvo podkožného, vnútorného a orgánového tuku v organizme, nutričnú diagnózu, príjem a výdaj energie, prípadnú osteoporózu a presnú rýchlosť metabolizmu.

Diagnostické metódy prístroja InBody 230
Bezbolestné vyšetrenie tela s pomocou prístroja InBody je založené na stanovení odporu pri neškodnom prietoku elektrického prúdu telom. Iný odpor má totiž v organizme voda, inak vedú elektrický prúd svaly a inak tuk. Podstatné na výpočet je ešte koľko máte rokov a aký ste vysoký. A, samozrejme, či ste muž alebo žena.

Prístroj presne zistí rozloženie segmentálnej svaloviny v horných i dolných končatinách a v oblasti brucha. Počas jedného merania sa lekár zároveň dozvie množstvo tuku v tele a jeho presné uloženie v kilogramoch i percentách. Z vyšetrenia podobného CT vyšetreniu je potom zrejmé kde máte tuk uložený. Či je uložený pod pokožkou alebo vnútri brucha okolo vnútorných orgánov (pečeň, oblička, črevá) a či teda predstavuje len kozmetický defekt alebo kardiovaskulárne riziko vzniku náhleho infarktu myokardu či iných kardiovaskulárnych ochorení.

Vďaka analyzátoru terapeut presne pozná aj ostatné parametre prípadnej obezity ako BMI (Body mass index), percento tuku v tele v rôznych oddieloch, hodnotu WHR (pomer pásu a bokov tela , minimálnu kalorickú potrebu, množstvo celkovej vody v tele, presnú hmotnosť kostí v tele, množstvo proteínov a minerálov v organizme a ich rozloženie v kostiach a mimo kostí, čo ocenia hlavne štyridsiatničky a päťdesiatničky. Presne stanoví aj nutričnú diagnózu.

Analýza tela s prístrojom InBody 230