PARAZITY II. Osemdesiat percent všetkých chorôb spôsobujú parazity, ktoré sú nositeľmi vírusov, baktérií a húb.

 PARAZITY II. Vlasovec psí /Dirofilária immitis/ – srdečné červy

Dospelé červy dorastajú až do dĺžky 30 cm. Nachádzajú sa v pľúcnych tepnách, v cievach, v dutých žilách, v očiach, v pravej srdečnej komore, v centrálnom nervovom systéme. Spôsobujú ťažké dýchanie, nespavosť,  preťažovanie srdca, upchávanie ciev a postupné zlyhávanie celého krvného obehu.

Najčastejšími prenášačmi sú komáre, ktoré prenesú larvy z chorého zvieraťa na človeka.

 

Vlasovec podkožný /Onchocerca volvulus/

Pri pichnutí komárom sa do tela dostávajú larvy vlasovca, ktoré v tele dospievajú a tam sa aj pária. Larvy potom migrujú na povrch tela a do očí. Poškodzujú sietnicu a rohovku a v konečnom dôsledku môžu spôsobiť aj slepotu tzv. riečnu slepotu. Pod kožou vytvárajú hrčky tzv. onchocercomy. Sú to uzlíky z väzivovej tkane tvorené kolagénom. V týchto podkožných hrčkách potom larvy dospievajú. Často dochádza k milnému názoru, že sa jedná o podkožné tukové  hrčky.

 

Tieto parazity spôsobujú alergické reakcie, vyrážky, svrbenie kože, suchosť pokožky.

Zaťaženie organizmu patogénmi, ako parazity, vírusy, baktérie a huby vieme zistiť neinvazívnou metódou u nás v CENTRE ZDRAVIA Šamorín  diagnostickým prístrojom SensitivImago 530. Prístroj pracuje na bunkovej úrovni a odhaľuje pôvodcu vašich súčasných zdravotný ťažkosti.
Výsledky sú porovnateľné podľa svetových štatistík s klasickými diagnostikami ako sú sonografia, CT, MGR, a pod. na 96%.

Biorezonančné vyšetrenie ponúka bezkonkurenčnú bezpečnosť a pohodlie pre klienta. Žiadne žiarenie, je úplne bezbolestné a je aj bezpečné pre rizikové skupiny ako sú starší ľudia a deti. Biorezonančné vyšetrenie (NLS), je jedinečný spôsob, ako získať komplexné informácie o stave Vášho zdravia počas 3 hodín, ktoré by inak mohlo trvať niekoľko dní, pri vyšetrení lekármi všetkých špecializácií a niekoľko desiatok rôznych analýz v infekčnom prostredí. Testujeme napr.: parazity, plesne, baktérie, vírusy …

CENTRUM ZDRAVIA Šamorín